Poznávacie výlety

Zájazd do Talianska pre individuálnych klientov

Grado, Aquilea, Benátky, Bologna, Verona a Lago di Garda

Program zájazdu:

1.deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy. V poobedňajších hodinách príchod do talianskeho mestečka Grado, kde sa prejdeme nádhernou promenádou, pozrieme si Baziliku svätej Eufemie vnútri zdobenej mozaikami. Následne sa presunieme do Aquilei – mestečka s bohatou históriou. Nachádza sa tu jedna z najväčších bazilík v Taliansku, ale aj zrúcaniny rímskeho fóra. Po prehliadke presun do hotela v Jesole.

2.deň: Po raňajkách odchod do Benátok, kde si pozrieme napríklad známe mosty, ako napríklad Most Rialto, či Most vzdychov a prejdeme až na Námestie svätého Marka s jeho známou bazilikou. Po prehliadke návrat do hotela v Jesole.

3.deň: Po raňajkách presun do Bologne. Prejdeme sa po jednom z najväčších historických centier na svete, uvidíme napríklad Baziliku svätého Petronia, či Neptúnovú fontánu. Pôjdeme aj na vyhliadku vo veži vysokej takmer 100 metrov. Po prehliadke odchod do hotela vo Verone.

4.deň: Po raňajkách si pôjdeme obzrieť rímske koloseum a samozrejme nemôžme obísť ani slávny Júliin balkón. Potom pôjdeme na námestie Erbe, kde si pozrieme Veronu z výšky 84 metrov. Pozrieme si ešte kostol svätej Anastázie a vyberieme sa na cestu späť do hotela vo Verone.

5.deň: Po raňajkách presun k jazeru Lago di Garda – najväčšie talianske jazero. Potom sa presunieme do Vicenza, kde si pozrieme historické pamiatky ako Bazilika Palladian, alebo Palác Chiericati, či Katedrála svätej Márie Anunciaty. Následne odchod do Bratislavy.

6.deň: Príchod do Bratislavy v skorých ranných hodinách.

V cene je zahrnuté: doprava, 4 x ubytovanie s raňajkami, cestovné poistenie liečebných nákladov a sprievodca.


Objednaj