Viacdňové zájazdy pre skupiny

Zámky Ľudovíta II. Bavorského a Mníchov

Termín:

ľubovoľný

Odchod:

V ranných hodinách

Program zájazdu:

1. deň

V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do dedinky Prien, kde sa loďou preplavíme na ostrov, na ktorom sa nachádza nádherný zámok Herrenchiemsee, ktorý bol postavený podľa zámku Versailles blízko Paríža. Tento zámok má návštevníkom čo ponúknuť napriek tomu, že nebol nikdy dokončený, či už sa jedná o nádhernú záhradu, alebo súkromné priestory Ľudovíta II. Navštívime aj kláštor na tomto ostrove, ktorý si dal Ľudovít II. prerobiť na súkromné účely. Niektoré z kráľovských izieb otvorených pre verejnosť sú zariadené tak, ako boli. Potom sa presunieme do Mníchova, kde sa ubytujeme.

2.deň

Po raňajkách odchod na zámok Linderhof, ktorý je ovplyvnený francúzskou architektúrou a jeho interiér je vyzdobený motívmi z čias Ľudovíta XV. Navštívime aj Venušinu jaskyňu a následne sa presunieme na zámok Neuschwanstein. Tento priam rozprávkový zámok dal Ľudovít II. postaviť blízko zámku Hohenschwangau, kde vyrastal. Tento zámok bol inšpirovaný stredovekým hradom Wartburg a vyzdobený postavami z Wagnerových opier a vo vnútri sa nachádza aj umelá jaskyňa.

3.deň

Po raňajkách si pozrieme ďalší zámok Nymphenburg, kde sa Ľudovít II. narodil, pozrieme si centrum Mníchova – kostol Frauenkirche, Marienplatz, na ktorom sa nachádza Nová a Stará radnica. V popoludňajších hodinách vyrazíme späť do Bratislavy.

V cene zahrnuté:

Doprava, 2 x ubytovanie, sprievodca

Cena:

V prípade záujmu Vám radi vypracujeme cenovú ponuku


Objednaj